Osobnosti a Ball

Anthony Powell

Antarctic Film Maker and Director of Award-winning Documentary "Antarctica".

Anthony Powell pracoval v Antarktidě po mnoho let se svou manželkou Christine. Tvorba dokumentu „Antarktida, rok na ledu“ trvala více než 10 let. Poprvé tak můžou diváci spatřit roční životní cyklus v Antarktidě. Delejte to, co je důležité pro Vás. Důvěrujte si a nebojte se riskovat. Musíte chtít vyjít ze zaběhnutých kolejí, udělat něco jiného, mimo stereoptypu. Musíte tomu věnovat čas i trpělivost, udělat dobrých 9 vteřin filmu trvá 5 měsíců natáčení.

„Věřím v hluboké spojení každé lidské bytosti s přírodním prostředím. Avšak v této době je toto spojení překryto kapitalistickou, hektickou, materialistickou a antropocentrickou povahou naší společnosti. Věřím, že pomocí mých fotografií lidé znovu objeví ztracené spojení se zázraky naší planety.“

– Paul Zizka

Paul Zizka

Profesinální fotograf hor a dobrodružství.

Specialializuje se na fotografování v těžkých podmínkách a na těžce přístupných místech, Paul Zizka má vášeň pro fotografování alpských sportů a odlehlých krajů, pričemž se snaží zachytit ducha dobrodruhů a běžné horské objekty z nezvyklých úhlů. Jakožto fotograf krajiny, má speciální vášeň pro noční záběry přírodních krás a pro noční oblohu s dramatickými siluetami Severní polární záře.

Guillaume Néry

Čtyřnásobný držitel světového rekordu ve volném potápění a Mistr světa z roku 2011.

Guillaume Néry je Francouzský mistr volného potápění se specializací na hloubkové potápění bez dýchacího přístroje. Na jeden nádech se ponoří do hlobky 125 metrů. Jakožto vícenásobný držitel světových rekordů a mistr světa si klade cíle daleko nad rámec toho, co už zvládl. S dokonalou kombinací estetiky, výkonu a objevování Néry cvičí svou disciplínu jako uměleckou formu a potápění se stalo jeho způsobem života.

„Svoboda pro mě znamená potápět se do srdce oceánu“

– Guillaume Néry